Техніка безпеки

Правила техніки безпеки для монтажу та обслуговування котла

Котел для твердого палива мають право встановлювати тільки підприємства, що мають дійсний дозвіл на здійснення монтажу. Для встановлення має бути розроблено проект відповідно до чинних приписів. З метою інформації ми наводимо основні умови монтажу.
Приєднання до димової труби
Котел повинен бути приєднаний тільки до димаря згідно з існуючими стандартами.
Котел повинен бути приєднаний до окремого димового каналу, який має достатню тягу для всіх можливих у практиці робочих показників.
Окремі труби димоходу мають бути вставлені одна в одну як мінімум на 80 мм. Рекомендуємо, щоб димовий канал від котла до димаря не був довшим за 1 м і піднімався у напрямку до димової труби.

Теплопровідна система має бути виконана згідно з наявними
стандартами.


Котел і димовий канал повинні відповідати вимогам протипожежних правил і повинні встановлюватися на безпечній відстані 200 мм від горючих речовин класу В, С1 і С2. Зазначену безпечну відстань 200 мм необхідно збільшити вдвічі, якщо споживачі та димові канали розміщені поблизу горючих речовин класу горючості СЗ. Безпечну відстань необхідно збільшити вдвічі також у тому разі, якщо клас горючості горючої речовини не встановлено.


Безпечну відстань можна зменшити наполовину за умови використання негорючого теплоізоляційного запобіжного щита класу А товщиною мінімально 5 мм, розміщеного на відстані 25 см від горючої речовини (повітряна ізоляція).

Класифікація речовин за класами горючості.
А) негорючі
Б) важкогорючі
В) важкозаймисті
Г) середньо займисті
Д) легкозаймисті

А) негорючі: камінь, граніт, піщаник, бетон, пористий бетон, пінобетон,

цегла, шамот, будівельний розчин, штукатурка, метал, скло та інші мінеральні сплави, азбестоцементні плити

В) важкозаймисті: Акумін, Ізомін, гіпсокартонні плити, геракліт, Лігноліт, Райоліт, Велокс, новодур, Дуруфол Б, Дуропласт Г, Декорпласт, Ротізол, базальтова повсть, Хавер, скловатні плити

В) важко займисті: деревина листяних порід, бук, дуб, клеєна фанера, Хобрекс, Сірколіт, Верзаліт, Екрона, Умакарт

Г) середньо займисті: деревина хвойних порід, сосна, модрина, ялина, деревостружкові плити, Пилоплат, Дуплекс, Солодур, коркові плити 8Р, корковий паркет.

Д) легко займисті: шаруваті деревостружкові плити, тирскові плити, Пілоламіт, деревоволокнисті плити, хобра, Сололак, Сололіт, коркові плити ВА, Полістирол, Поліуретан.

Котел можна використовувати в основному середовищі АА5/АВ5 за умови, що в разі виникнення обставин, які призводять до небезпеки тимчасового виникнення горючих газів або парів, а також під час виконання робіт, під час яких може виникнути тимчасова небезпека пожежі або вибуху (наприклад, під час склеювання лінолеуму, ПВХ тощо), котел має бути до виникнення пожежі вчасно виведений з експлуатації.

Якщо підлогу виконано з горючого матеріалу, то котел необхідно поставити на негорючу теплоізоляційну підставку, яка виходить за котел з боку дверцят завантаження і зольника мінімально на 30 см, з решти боків – не менше ніж на 10 см.

Правила техніки безпеки для обслуговування котла

З погляду безпеки та економічності експлуатації котел потрібно обслуговувати відповідно до інструкцій цього посібника.

Котел можна залишити без нагляду за умови, що його потужність буде встановлено таким чином, щоб не могло статися перегрівання системи, але, незважаючи на це, він повинен час від часу контролюватися обслуговуючим персоналом.

УВАГА !!! Під час експлуатації деякі частини котла (нижні дверцята, дверцята завантаження, димовий канал) можуть нагрітися до високої температури, у разі дотику до цих частин можна отримати опік.

Котел можуть обслуговувати тільки дорослі особи, ознайомлені з цією інструкцією. Не допускається залишати дітей без нагляду біля котла. Забороняється використовувати горючі рідини для розпалювання котла і будь-яким іншим способом збільшувати його номінальну потужність під час експлуатації (перегрівання). Користувач може проводити тільки звичайний догляд. Не можна здійснювати втручання в конструкцію котла, змінювати його функції або експлуатувати несправний виріб.

Розміщення палива :

  • забороняється складати паливо за котлом або поруч із котлом на відстані менше 400 мм.
  • виробник рекомендує розміщувати паливо на відстані мін. 1 м від котла або складати його в іншому приміщенні.

Попередження: на котлі, а також на відстані, меншій за безпечну відстань від котла, забороняється розміщувати предмети з горючих речовин.

Необхідно звернути увагу на кілька важливих принципів, яких необхідно дотримуватися з метою досягнення безпечного та економічного функціонування котла

  • сумлінність обслуговуючого персоналу
  • сухе паливо відповідного розміру
  • відповідна робоча тяга димоходу чистий котел (тяги і канали)
  • герметичний котел – належним чином встановлені й ущільнені дверцята
  • правильний вибір потужності котла для даного опалювального об’єкта

Примітка: Виробник рекомендує ввімкнути в опалювальний контур відповідне змішувальне обладнання, головним чином у разі використання циркуляційного насоса для того, щоб температура на вході опалювальної води в котлі не впала нижче 65 °С.

Попередження:

Під час першого розпалювання, за абсолютно чистого котла, зволоження поверхонь може проявитися так інтенсивно, що це може бути сприйнято за протікання котла. Зволоження зникне, якщо температура в котлі перевищить 70 °С. Після розпалювання не забудьте закрити заслінку розпалювання, витягнувши важіль на задньому боці котла, і за допомогою перекидної заслінки вибрати спосіб спалювання залежно від використовуваного палива.